„Innovációval a mumus tantárgyak ellen” – így született meg a Rapid Edu új arculata
2024 őszén új nevet, új arculatot és új lendületet kapott a korábban Rapid Matekként ismert oktatási platform – így született meg a Rapid Edu. A márkaváltást nemcsak vizuális frissítés, hanem komoly tartalmi és technikai fejlesztés is kísérte, aminek eredményeként egy fiatalos, átlátható és élményalapú honlap született. Az alábbi interjúból kiderül, milyen kihívásokkal néztek szembe a fejlesztés során, mitől érzik különlegesnek a honlapjukat, és merre tart a Rapid Edu a jövőben.

Mi motivált titeket arra, hogy nevezzetek ’Az Év Honlapja’ pályázatra?
2024 szeptemberében brandeltük át a Rapid Matekot Rapid Edura, ami jelentős honlapfejlesztéssel is járt együtt. Szerettünk volna visszajelzést kapni arról, hogy kellően innovatív és a célközönségünket hatékonyan megszólító online megjelenést hoztunk-e össze.
Mi volt a legfontosabb prioritás a fejlesztési folyamat során?
A legfontosabb prioritásunk az volt a fejlesztés során, hogy egy jól strukturált, átlátható, fiatalos megjelenésű honlapot hozzunk létre, ami jó érzéseket kelt az egyébként mumus tantárgyakkal kapcsolatban is.
Milyen szempontokat tartottatok szem előtt a felhasználói élmény kialakításakor?
Élményszerűvé tettük a honlapon való tájékozódást a vizuális elemekkel, popkulturális utalásokkal, valamint több szempontból is teljeskörű információátadást értünk el a videókkal, képekkel, felhasználói véleményekkel és leírásokkal.
Milyen nehézségekkel, kihívásokkal szembesültetek a folyamat alatt?
A legfőbb nehézséget az okozta, hogy a rengeteg ötletünket, irányunkat, felkészítőnket, csomagajánlatunkat átlátható formába rendezzük, amin könnyen eligazodik a felhasználó.
Milyen hatással volt ez az elismerés a csapatra és a motivációra?
Fontos megerősítése volt annak, hogy jó úton járunk!
Mit tartotok a legfontosabbnak ahhoz, hogy egy honlap/applikáció sikeres legyen?
A legfontosabb egy sikeres honlap/app esetén, hogy megfelelően szólítsa meg a célközönségét.
Mi az, amitől ti úgy gondoljátok, hogy a honlapotok/applikációtok igazán kitűnik a többi közül? Mi különböztet meg titeket a versenytársaitoktól?
Vizualitás: fiatalos megjelenés, merész színválasztás, stock fotók helyett saját kurzusokon készült képek, videók. Széles termékportfólió: akár személyesen, akár az online térben több ezren tudnak velünk tanulni mind a 4 fő érettségi tantárgyból.
Milyen céljaitok vannak a közeli és távoli jövőben?
Minél több természettudományos tantárgy és iskolán kívüli tudásanyag beemelési a portfóliónkba.
Milyen nehézségeket okozhat, hogy a hagyományos oktatás eszközeit ötvözitek az online megoldások használatával?
Hitelesnek kell maradnunk abban, hogy a hagyományos értékek nem sérülnek, és bizonyítanunk kell, hogy az új módszerek remek kiegészítői a hagyományos irányvonalaknak.
Milyen innovációk várhatóak az oktatás területén?
Egyre nagyobb teret nyer az AI megfelelő használata.