A hagyományos digitális reklámok nem érintik meg a Z generációt

2017-02-09

A Kantar Millward Brown tanulmánya szerint a fiatalok ugyan több digitális médiát fogyasztanak, de a hagyományos médiában megjelenő hirdetésekhez pozitívabban viszonyulnak, mint a standard digitális reklámformátumokhoz. Ez Magyarországra különösen igaz.

Az AdReaction: Engaging Gen X, Y and Z című tanulmányhoz 39 országból 23.000 16-49 év közötti fogyasztót kérdeztek meg, az Egyesült Államokban, Németországban és Kínában pedig kvalitatív kutatással is kiegészítették a felmérést.

A megállapítások szerint a hirdetők továbbra sem mondhatnak le a hagyományos médiumok használatáról, miközben az online világban új, kreatívabb formátumokban érdemes gondolkodniuk. A fiatal fogyasztók ugyanis többre értékelik, ha egy reklám lehetővé teszi a közös alkotást vagy a véleménynyilvánítást, például ha opciók közül választhatnak, egy valós esemény megvalósulásáról szavazhatnak vagy döntéseket hozhatnak.

A Z generáció tagjai a mobil videókhoz (különösen a megtekintéshez előnyöket, pl. bónuszpontokat vagy extra játéklehetőséget kapcsoló videókhoz) és átugorható pre-rollokhoz pozitívabban viszonyulnak, mint az idősebbek, viszont az invazív formátumokat – a pop-upokat és a nem átugorható pre-rollokat – kifejezetten elutasítják.

"A Z generáció a végtelen lehetőségeket biztosító on-demand világába nőtt bele, és ez a reklámokkal szembeni ízlésüket és várakozásaikat is meghatározza" – mondja Duncan Southgate, a Kantar Millward Brown globális márkaigazgatója.

Ennek megfelelően az új technológiák, mint a kiterjesztett és a virtuális valóság, valamint az innovatív formátumok, a natív hirdetések, szponzorált szűrők és lencsék sokkal népszerűbbek körükben, mint az idősebb fogyasztók esetében. Ugyanakkor a kategóriák és a régiók között is jelentős eltéréseket tártak fel: a kulturális háttér továbbra is meghatározó.

 

Ha a magyar adatokat a nemzetközi számokkal vetjük össze, azt láthatjuk, hogy egyrészt a magyarok a nemzetközi átlagnál is erősebb online tartalomfogyasztók asztali gépeken, másrészt az átlagnál még jobban elutasítják a reklám legtöbb formáját. A reklámblokkolók bevallott használatának mértéke például szinte ijesztő. Nálunk méginkább igaz, hogy – a televízió kivételével - a hagyományos médiumokban megjelenő reklámok elfogadottsága nagyobb, mint a digitális hirdetéseké, az outdoor pedig kifejezetten jól szerepelt a kutatásban. A munkahelyen szintén a világátlagnál nyitottabbak vagyunk a reklámok befogadására. A márkázott rendezvények is viszonylag népszerűek, továbbá – az Y generáció kivételével - celebekkel is nehéz melléfogni.

/mediapiac.com/

Vissza

„Innovációval a mumus tantárgyak ellen” – így született meg a Rapid Edu új arculata

2025. 04. 16.
2024 őszén új nevet, új arculatot és új lendületet kapott a korábban Rapid Matekként ismert oktatási platform – így született meg a Rapid Edu. A márkaváltást nemcsak vizuális fris…
Bővebben

A Tartalom, Amiért Nem Kell Kattintani – Mi az a Zero-Click Tartalom és Miért Fontos?

2025. 04. 14.
A digitális világban, ahol a figyelem egyre inkább elaprózódik, egyre nagyobb jelentősége van annak, hogyan tudjuk hatékonyan elérni és megtartani a közönséget. Az egyik legújabb és leg…
Bővebben

„Nem csak egy digitális katalógus” – Mi van a Rossmann app sikere mögött?

2025. 04. 11.
Az okostelefonok világa gyökeresen formálta át a vásárlási élményt – gyorsabb, személyre szabottabb és kényelmesebb lett, mint valaha. A Rossmann Magyarország nemcsak felismerte e…
Bővebben
További hírek